Kategorie
Transport i logistyka

Podstawki pod monitor i laptop – dlaczego warto?

Jeszcze jakiś czas temu komputery nawet w biurach były rzadkością i uznawano je za dobro luksusowe. Bardzo szybko jednak się to zmieniło. Im bardziej zaawansowane sprzęty, tym taniej można kupić całkiem przyzwoity komputer. Już nawet nie komputer stacjonarny, a laptop to standard w biurze. Jednak największe wynalazki XX wieku wcale nie są bez wad. Wiązać z nimi można już nawet problemy ze zdrowiem. Ale okazuje się, że i na to jest sposób. Wystarczy stworzyć odpowiednie stanowisko pracy.

Zupełnie nowa jakość pracy

W rozwoju komputerowego sprzętu można zauważyć dwie tendencje. Z jednej strony dąży się do minimalizacji sprzętu. Z drugiej jednak wypuszcza się na rynek coraz większe sprzęty, by poprawić komfort codziennej pracy. Poczciwe komputery stacjonarne tylko na moment ustąpiły miejsca laptopom. Teraz coraz częściej wracają do łask, a docenia się przede wszystkim ich duże monitory.

Czy jednak samo monitor oprawi komfort pracy? Niekoniecznie, ponieważ wzrok nie męczy się aż tak bardzo, ale z kręgosłupem bywa już różnie. Właśnie dlatego tak ważne są podstawki pod monitor. Te najlepsze pozwalają podnieść ekran tak wysoko, by był on na linii wzroku. To najbardziej optymalna pozycja, dzięki której można wyeliminować bóle pleców, głowy i zmęczenie oczu. Podstawki pod monitor mają przede wszystkim chronić nasze zdrowie, ale to również okazja, żeby lepiej zorganizować miejsce pracy.

Nowoczesne podstawki zazwyczaj pozwalają wygospodarować dodatkowy kawałek biurka na dokumenty czy szufladkę z notatkami. W dodatku najlepszej jakości podstawki pod monitor mają też przepiękny design. Są modne, efektowne, od razu ożywiają całe biurko. A przy tym są bardzo trwałe. Z powodzeniem utrzymają nawet duży monitor ważący około 10 kilogramów.

Podstawki pod monitor i komfortowa praca na laptopie – czy to możliwe?

Praca na komputerze stacjonarnym to wciąż dobry wybór. Ale pewna grupa mimo wszystko preferuje laptopy. To osoby, które prowadzą własne firmy, sporo podróżują w interesach, a firmowymi sprawami zajmują się w biurze i w domu. Dla nich rozwiązaniem nie są podstawki pod monitor, lecz nowoczesne podstawki ergonomiczne pod laptopa. Ich rolą jest ustawienie komputera pod odpowiednim kątem. Takim, żeby monitor był na linii wzroku, a ręce łagodnie spoczywały na klawiaturze.

Nowoczesne podkładki pod laptopy również są przede wszystkim funkcjonalne. W sieci znaleźć można dziesiątki wzorów i modeli stworzonych z myślą o dużych, 17-calowych calowych laptopach, jak również i 10- czy nawet 9-calowych maluchach. Znaleźć można nawet podkładki w wersji „eko”, wykonane z drewna i odznaczające się wspaniałym designem.

Podkładki pod monitor i podkładki pod laptopa projektowane są przede wszystkim tak, by podnieść komfort pracy na komputerze. Te, które są tworzone z myślą o laptopach, są jednocześnie trwałe i kompaktowe. Lekkie, nie aż tak duże zaprojektowane są tak, by wszędzie można było zabierać je ze sobą. Nie są też aż takie drogie. Tym bardziej więc warto zdecydować się na zakup, a wydatek potraktować jak inwestycję we własne zdrowie.