Kategorie
Finanse

Po co zakładać konto bankowe? Oto lista zalet

Aktualnie wielu ludzi oraz wiele firm korzysta z możliwości, jakie oferują im rachunki bankowe. Nadal jednak istnieją ludzie, którzy twierdzą, że konto bankowe jest im niepotrzebne i że to zwykła strata pieniędzy, ponieważ za taki rachunek oraz kartę debetową i inne usługi trzeba zapłacić, a trzymanie pieniędzy w „skarpecie” jest darmowe i bezpieczne.

lokaty, kredyty, konta bankowe, Nest Bank

Nic bardziej mylnego. Współczesne konta bankowe są bardzo wygodne w obsłudze, ponieważ praktycznie każdy bank oferuje dostęp do rachunków za pośrednictwem Internetu. Bardzo często konto bankowe jest produktem finansowym, za który nie trzeba płacić ani złotówki. Oznacza to, że takie rachunki zapewniają możliwość wypracowania sporych oszczędności.
Bezpłatne przelewy i inne usługi

Warto zapamiętać, że współczesne konta można zakładać za darmo, a dodatkowo oferują one możliwość darmowego wykonywania przelewów. W przypadku opłacania rachunków na poczcie lub gotówkowo w okienku kasowym banku, należy liczyć się z koniecznością zapłacenia kilku złotych prowizji. Wiele banków, takich jak na przykład Nest Bank oferuje swoim klientom całkowicie darmowe przelewy bez limitów.

Nie należy też zapominać o innych darmowych usługach. Sporo osób boi się opłat za posiadanie karty debetowej do konta. Zwykle nie są one wysokie, a dodatkowo po spełnieniu niezbyt wygórowanych wymagań, klienci mogą całkowicie zlikwidować opłaty. Do takich wymagań można zaliczyć przelew wynagrodzenia na dane konto, dokonanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty, itp.
Wygoda użytkowania

Darmowe przelewy to jeden z ważniejszych atutów, jakie posiada współczesne konto bankowe. Warto jednak pamiętać o tym, że korzystanie z rachunków jest dzisiaj bardzo łatwe i wygodne. Nie trzeba chodzić na pocztę ani do siedziby banku, ponieważ wszystkie transakcje można wykonać z domu. Wystarczy tylko komputer albo inne urządzenie z dostępem do Internetu.
Możliwość korzystania z różnych produktów bankowych

Często banki spoglądają bardziej przychylnym okiem na klientów posiadających u nich rachunek. Innymi słowy, posiadając rachunek w danym banku można łatwiej otrzymywać kredyty. Bank ma bowiem wgląd w historię konta i dochodów, więc nie trzeba przesyłać wielu dokumentów, a oprócz tego w przypadku mniejszych kredytów, decyzja jest podejmowana bardzo szybko.

Posiadając własne konto, można również starać się o konto oszczędnościowe, na którym środki są oprocentowane. Oznacza to, że im dłużej pieniądze znajdują się na danym koncie, tym większe odsetki zostaną wypłacone przez bank. Posiadacze rachunków w danym banku mogą również łatwiej otwierać lokaty. Innymi słowy, posiadanie własnego konta w konkretnej instytucji bankowej, może być bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób chcących pożyczyć pieniądze oraz dla klientów zainteresowanych pomnażaniem swoich oszczędności.

Jak widać założenie konta bankowego wiąże się z wieloma korzyściami z zakresu finansów oraz wygody użytkowania. Sam proces wnioskowania i tworzenia rachunku jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu. Współczesne metody umożliwiają założenie konta bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *