Kategorie
Gabinet XXI wieku Wskazówki

Indywidualne artykuły biurowe – czyli co każdy pracownik powinien mieć na swoim biurku

Odpowiednie wyposażenie biura to jedna z podstaw efektywnej pracy, a każdy pracownik powinien mieć swobodny dostęp do artykułów biurowych i urządzeń do biura. Jak wyposażyć biurko pracującej przy nim osoby? Co ułatwi utrzymanie porządku, by nie spędzać wielu godzin na bezowocnych poszukiwaniach zszywacza czy zakreślacza. Co jeszcze trzeba kupić?

Gdzie postawić urządzenia do biura? Jak zaprojektować pomieszczenie?

Każdy pracownik powinien mieć swoje wygodne miejsce pracy, w którym będzie mógł w spokoju wykonywać swoje obowiązki. W zależności od tego, co jest mu potrzebne do pracy, tuż obok powinien mieć szafę oraz regał czy półki na segregatory. Zwróćmy uwagę także na to, by nie zabrakło dekoracji, których role mogą pełnić obrazy czy plakaty, kwiaty doniczkowe czy niewielkie rzeźby. Wszystko musi być ustawione tak, by pracownik miał miejsce na potrzebne mu urządzania do biura.
Przydatne i potrzebne są: komputer, drukarka, skaner lub urządzenie wielofunkcyjne (zastąpiły kserokopiarkę), telefon oraz inne, które są potrzebne do pracy. W jednym biurze często są drukarki, które nie są łączone z komputerem za pomocą kabla, a przy pomocy tzw. bluetooth, czyli bezprzewodowego połączenia, więc jedno urządzenie może obsługiwać kilka stanowisk komputerowych. Każdy pracownik musi mieć łatwy i wygodny dostęp do drukarki, niszczarki czy szafy z dokumentami. Jeśli do stanowiska pracy przypisany jest komputer, wybierzmy dedykowane dla niego biurko. Wysokość dostosujmy do wzrostu pracownika. Jeśli projektujemy biuro otwarte, tak zwany open space, zadbajmy o to, by każdej z zatrudnionych osób zapewnić nieco prywatności. Kupmy także ładne i wygodne krzesła biurowe z regulowanymi podłokietnikami i podparciem lędźwiowym.

Co jest potrzebne poza urządzeniami do biura? Jakie artykuły biurowe kupić?

Kupując artykuły biurowe warto więc sięgnąć także po przedmioty pomocne w utrzymaniu porządku. Materiały, które są naprawdę potrzebne w danym czasie kładzie się w zasięgu ręki, a to, czym chcemy się zająć później, schowajmy do szuflady. Wśród niezbędnych artykułów biurowych są regały, kuwety i segregatory tworzące niewielkie regały, które można postawić tuż przy biurku. Potrzebne będą także przekładki i etykiety samoprzylepne oraz plastikowe obwoluty, w których przechowuje się pojedyncze dokumenty. Teraz w dużym stopniu pracuje się na urządzeniach do biura (sprawdź: https://www.pasazbiurowy.pl/), ale nie oznacza to, że należy zrezygnować z zakupu artykułów piśmienniczych. Każdy pracownik powinien mieć swoje długopisy, ołówki, pisaki i zakreślacze. Różne wzory, kolory, grubość linii pisania i wiele więcej dają nam możliwość wyboru idealnych artykułów, który będą nam dobrze służyć. Można bowiem zaznaczać różne wpisy innymi kolorami markerów, by odróżnić to, co ważne od mniej ważne, np. na zielono oznaczamy wpisy dotyczące płatności (opłata za media, wypełnić druk przelewu itd.). Notatki prowadzimy w kalendarzu, który po prostu musimy mieć, jeśli chcemy sprawnie zarządzać czasem – oczywiście każdy musi mieć swój kalendarze – zarówno ten książkowy, jak i stojący, pełniący rolę planera.

Kompletując zestaw urządzeń do biura i artykułów biurowych, warto kupić takie, dzięki którym każdy pracownik będzie mógł swobodnie i w spokoju wykonywać swoje obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *