Kategorie
Gabinet XXI wieku

Do czego służy papier satynowy?

Papier satynowy

Papier satynowy stanowi jeden z wielu materiałów służących do drukowania. Jednakże jego specyfika sprawia, iż nadaje się on głównie do zadań, w których liczy się nie tyle ilość wydruków, ile raczej ich jakość. Należy bowiem do najbardziej eleganckich papierów drukarskich oferowanych na rynku.

Jak podnieść prestiż przedsiębiorstwa?

 

Każda firma staje prędzej czy później przed dylematem, jakich narzędzi użyć w celu skutecznej promocji własnej marki. W dzisiejszych realiach rynkowych, wiążących się z ostrą konkurencją i nieustanną pogonią za oryginalnością, przedsiębiorca myślący poważnie o rozwoju swojego biznesu nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia. W związku z tym należy dołożyć wszelkich starań, aby materiały, które w taki czy inny sposób zostaną zaprezentowane klientom, utrzymywały możliwie najwyższy standard. W przypadku firmowych wydruków zasady okażą się dość oczywiste: chodzi o to, by jakość papieru korespondowała z przeznaczeniem danej dokumentacji, a gotowe wydruki odznaczały się nienaganną czytelnością, klarownością przekazu i atrakcyjną szatą kolorystyczną. Im bardziej dokument ma służyć jako reklama firmy, tym wyższe stawia mu się wymagania. Idąc takim tropem, zauważymy bez trudu, że z punktu widzenia marketingowego najważniejszymi dla nas wydrukami będą wizytówki, ulotki, foldery reklamowe, zaproszenia itd.

Przedsiębiorca nie musi się oczywiście znać na rodzajach papieru – wystarczy, aby potrafił znaleźć w okolicy solidną drukarnię, która dobierze najodpowiedniejszy materiał i pokieruje procesem druku. Taka opcja polecana jest zwłaszcza wtedy, kiedy wydruk będzie obejmował wiele egzemplarzy – nawet jeżeli technicznie możliwe byłoby wykorzystanie w tym celu drukarek firmowych, zlecenie takiej pracy podmiotowi zewnętrznemu wydaje się rozsądniejsze. Wprawdzie przyjdzie nam ponieść pewne nakłady finansowe, ale zyskamy dzięki temu gwarancję, że zlecona praca zostanie wykonana profesjonalnie, a my sami nie będziemy zmuszeni poświęcać temu zagadnieniu większej uwagi.

 

Cechy papieru satynowego

 

Papieru satynowego będziemy potrzebować wszędzie tam, gdzie liczy się prostota i elegancja. Produkowany najczęściej w odcieniach białych bądź kremowych, sprawdza się znakomicie do drukowania kolorowych dokumentów, wymagających naturalnego tła. Jego idealna gładkość połączona z bardzo dobrą jakością przyczynia się oczywiście do dość wysokiej ceny, ale wydaje się, że istnieją sytuacje, w których tańsze rozwiązania po prostu nie zdają egzaminu. Producenci tego papieru dokładają zresztą wszelkich starań, by zachęcić klienta do zakupu: w zależności od marki, materiał bywa dostępny w rozmaitych wielkościach i gramaturach, istnieje także możliwość nabycia opakowań o zróżnicowanej ilości papieru – jeżeli zatem wystarczająco uważnie przejrzymy asortyment sklepów internetowych, powinniśmy szybko znaleźć interesujący nas wariant. Papier satynowy nadaje się do eksploatacji we wszystkich wysokonakładowych kolorowych urządzeniach cyfrowych, co sprawia, że profesjonalne drukarnie cyfrowe sięgają po niego niezwykle często.