Kategorie
Technologie

Do czego jest mi potrzebny tablet

kobieta z tabletem

Kiedy Apple wypuścił pierwszego iPada w 2010 roku, wszystko wskazywało na to, że trafił on w niszę rynkową.  3 miliony sprzedanych urządzeń w ciągu pierwszych 80 dni był powodem do dumy. W kolejnych latach rynek ostał obsypany wieloma typami tabletów różnych producentów. Jedne były gorsze, drugie lepsze i innowacyjne. Obecnie można kupić tablety małe, o przekątnych 7 cali oraz fullsize, których rozmiar przekracza 9’. Chociaż rynek tabletów już ochłonął i zdaje się cofać, jest wiele zastosowań do których to nie komputer ani smartfon (również typu phablet) a tablet idealnie się nadaje.

Zdobywanie informacji

Przeglądanie Internetu to jedna z najważniejszych czynności, na które pozwala tablet. Brzmi to prozaicznie,  jednak czynność ta może tak przyzwyczaić, że później może okazać się, że przeglądanie Internetu na komputerze czy telefonie może okazać się niebyt atrakcyjna.

Google dąży do tego, aby wszystkie strony były przystosowane do urządzeń mobilnych.  W przyszłości ma powstać indeks, w którym strony nieprzyjazne będą pomijane.  Oznacza to, że wszystkie strony w Internecie mają być dostosowane m.in. do tabletów.

Smukłość tabletu i jego obsługa dotykiem pozwala na przyjemne przeglądanie Internetu w dowolnym miejscu. Na łóżku w pozycji leżącej, w aucie czy w parku w słoneczny dzień. Obsługa jest identyczna jak w smatfonie, ale na dużo większym i wygodniejszym ekranie.

 

Doprowadzi do celu

Niektóre tablety mają wbudowane GPS pozwalający na korzystanie z nawigacji. Małe, 7 calowe tablety idealnie nadają się jako nawigacja. Tablet na Androidzie wykorzystuje te sama aplikacje Google Maps co smartfon oraz umożliwia zainstalowanie zewnętrznych nawigacji.

Programy nawigacyjne na jednym ekranie próbują umieścić bardzo dużo informacji jak informacje na drodze, czas, prędkość, fotoradary. Dzięki dużemu wyświetlaczowi informacje te będą dużo bardziej czytelne. Aby móc korzystać a nawigacji tablecie koniecznie trzeba dokupić solidny uchwyt samochodowy

Czytnik ebook’ów

Każdy tablet bez problemu obsłuży pliki cbr, PDF, mobi i inne, bardziej i mniej popularne formaty. Wszystko zależy jedynie od zainstalowanej aplikacji. Ale jest jedna, znacząca przewaga tabletu nad standardowymi czytnikami ebooków, a mianowicie kolorowy, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz, który został niema stworzony do obsługi…. Komiksów. W eleganckim i skórzanym etui do tabletu urządzenie nie wyróżni się od zwykłej książki!

kobieta z tabletem

Sztuka malowania

Najlepsze tablety obsługują specjalne peny, które umożliwiają precyzyjny dotyk. Uwaga, to nie są te rysiki z gumką dostępne w kioskach za 3 złote. Im bardziej precyzyjny rysik, tym lepiej. Dlatego warto zaufać znanemu producentowi w tej kwestii.

Instalując na tablecie aplikację przeinaczoną do rysowania, zyskuje się ogrom możliwości. Od wyboru rodzajów ołówka, jego grubości, koloru, po kredki we wszystkich możliwych kolorach. Przy połączeniu tabletu o wysokiej rozdzielczości z precyzyjnym rysikiem praca sprawia ten sam komfort, co praca na prawdziwej kartce papieru