Kategorie
Transport i logistyka

Czy tani kurier jest opłacalny

W dzisiejszych czasach poczta tradycyjna powoli odchodzi do lamusa. Mimo tego, iż zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością – opcja przesyłki kurierskiej wybierana jest znacznie częściej. Tani kurier może dostarczyć paczkę do finalnego odbiorcy szybciej i bezpieczniej, niż poczta. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej, powinien dowiedzieć się na co zwrócić uwagę, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Czy przesyłki kurierskie są tańsze od tych, nadawanych pocztą tradycyjną?

Bardzo dużo osób korzysta z usług firm wysyłkowych. Chodzi tu nie tylko o tak bardzo popularną pocztę, ale także o usługi prywatnych firm kurierskich. Skupiając się na jednym aspekcie przemawiającym za atrakcyjnością tych firm, jakim jest cena – nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, która z opcji jest lepsza. A wszystko za sprawą tego, iż każda firma spedycyjna proponuje różne ceny.

W grę wchodzi również miejsce, w które przesyłka ma być nadana oraz jej gabaryt. Można się łatwo domyślić, że dużo droższe będą przesyłki nadawane do innych krajów oraz takie, które są ciężkie. Jednak w zależności od tego jaką ofertę posiadają kurierzy oraz poczta tradycyjna – te ceny mogą się znacznie różnić. W większości przypadków jest to rozbieżność niewielkiej kwoty. Jednak każdy tani kurier często oferuje atrakcyjne promocje i właśnie z tego powodu klienci przed wysyłką przedmiotu powinni przeglądnąć propozycje różnych firm spedycyjnych.

Kurierzy będą doskonałym rozwiązaniem szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, których profesja zmusza do częstego nadawania wysyłek. W takich sytuacjach te dwa podmioty mogą nawiązać długotrwałą współpracę, co ściśle wiąże się z atrakcyjniejszymi cenami.

wręczenie paczki

Inną bardzo dużą zaletą usług kurierskich jest to, że paczką zajmuje się przeważnie jedna osoba i to właśnie ona jest w głównej mierze za nią odpowiedzialna. W przypadku poczty sytuacja jest całkowicie odwrotna.  Przesyłka przewija się przez wiele rąk przez co może być narażona na większe niebezpieczeństwo.

Czy tani kurier jest na pewno bezpieczny?

Wiele osób może zastanawiać się czy tani kurier jest aby na pewno bezpieczny. Na wstępie należy zaznaczyć, że w tym przypadku nie można uogólniać. Bowiem każda firma spedycyjna jest inaczej zarządzana, kieruje się różnymi wartościami i przykłada wagę do innych rzeczy. Jednak nie jest tajemnicą, iż klientom w szczególności zależy na bezpieczeństwie swojej wysyłki. Zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą naprawdę wartościowe przedmioty lub dokumenty. Dodatkową opcją jaką oferuje większość firm kurierskich jest nadobowiązkowe ubezpieczenie paczki. Naturalnie taka usługa wymaga dodatkowej opłaty, jednak w przypadku bardzo drogocennych przesyłek jest to doskonałe rozwiązanie. Ponadto warto wspomnieć, iż zaufani i popularni kurierzy zabezpieczają paczkę, w jak najlepszy sposób, aby podczas transportu nie wydarzyła się żadna szkoda. Odpowiednie opakowania dostosowane do danego przedmiotu w skuteczny sposób ochronią przekazywany przedmiot przed zniszczeniem.