Kategorie
Wskazówki

Czy jakość grzbietów drutowych ma znaczenie?

Ważne dokumenty muszą być chronione przed zniszczeniem. Są tez takie, które chcemy wyeksponować, a jeśli odpowiednio ich nie zabezpieczymy, wypłowieją i mogą się porwać. Oprawa dokumentów to dobry sposób na przedłużenie ich trwałości. Wystarczy kupić bindownicę i folię do laminacji, a także grzbiety drutowe do bindowania. Jakie grzbiety wybrać?

Na czym polega oprawa dokumentów? Czy grzbiety drutowe są potrzebne?

W większości firm dokumenty są przechowywane w szafach pancernych lub w pomieszczeniach z drzwiami antywłamaniowymi. Dokumenty z danymi o wysokim stopniu tajności trzeba zamknąć, ale dyplomy i certyfikaty mogą być prezentowane. Pracownicy chcą pochwalić się swoimi osiągnięciami. Fryzjerka czy kosmetyczka również z dumą zaprezentują uzyskane certyfikaty. Oprawa dokumentów pozwoli na ich wyeksponowanie, a folie do laminacji zapobiegną zniszczeniu papieru. Kilka dokumentów możemy też połączyć, a kartki łączy się za pomocą grzbietów drutowych.

Wybieramy oprawę dokumentów. Bindowanie i grzbiety drutowe

Wygląd firmowych dokumentów to element, który wpływa na odbiór przedsiębiorstwa przez jego klientów. Warto zadbać o to, by katalogi, cenniki i materiały reklamowe wyglądały estetycznie. Plik laminowanych kartek możemy połączyć za pomocą grzbietów drutowych, które są dedykowane do dokumentów do bindowania. Termobindowanie polega na zaciskaniu w specjalnym, metalowym kanale, arkusze papieru nie są dziurkowane ani klejone, a oprawiony dokument można postawić na półce. Tradycyjne bindowanie zaś to łączenie luźnych kartek poprzez szczepienie ich grzbietami drutowymi. W specjalnym urządzeniu w kartkach robi się dziurki, przez które przeciąga się elementy grzbietu, który można wygiąć, jeżeli chcemy dodać kartki do pliku. Wybierajmy dobrej jakości grzbiety, które nie będą się łamały i pękały. Jeśli są wykonane z dobrej jakości tworzywa, można je wyginać, by wpiąć kolejne kartki.

Do czego są potrzebne folie do laminacji?

Jeśli zakupimy odpowiednią maszynę i folie do laminacji możemy zdecydować się na oprawę dokumentów w postaci laminacji. Dokument pokrywa się folią, dzięki czemu staje się on sztywniejszy, a druk nie traci trwałości i intensywności kolorów. Laminacja to świetne zabezpieczenie identyfikatorów, legitymacji i ważnych dokumentów. Najprostszym sposobem jest użycie folii do laminacji w różnych rozmiarach. Takie zalaminowane dokumenty również można zbindować, tworząc książkę. Jeśli wybierzemy dobrej jakości grzbiety drutowe, na pewno połączą wszystkie kartki.

Jeśli chcemy wyeksponować dokumenty i zadbać o ich estetyczny wygląd, kupmy folię do laminacji i zadbajmy o odpowiednią oprawę dokumentów. Warto także zbindować luźne kartki. Wystarczy bindownica i dobrej jakości grzbiety drutowe, by pliki były zabezpieczone przed zniszczeniem.