Kategorie
Gabinet XXI wieku

Czego nie może zabraknąć w biurze? Sprawdź!

Żeby zorganizować komfortowe miejsce pracy musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a jest to szczególnie ważne w przypadku wielogodzinnej pracy siedzącej i to w dodatku przed ekranem komputera. Urządzenia do biura powinny być wydajne i nowoczesne, by niepotrzebnie nie tracić czasu przy ciągle zacinającej się drukarce, czy zawieszającym się komputerze. Meble musi cechować ergonomiczność, co wpłynie zarówno na nasze zdrowie, a także na efektywność pracy. Mamy nadzieję, że poniższy tekst przeczytają zarówno pracownicy biur jak i ich właściciele, bo te kilka słów kierujemy właśnie do obu tych grup.

Sprzęt

Każde biuro wyposażone jest w większą lub mniejszą liczbę sprzętów elektronicznych, które są niezbędne do pracy. Oczywiście podstawowym urządzeniem do biura jest dziś komputer i to od niego zaczynamy. W zależności od rodzaju obowiązków i czynności, które wykonujemy możemy korzystać z niego przez cały dzień lub tylko sporadycznie, jednak jest kilka cech, które zawsze powinien posiadać. Po pierwsze duży i opatrzony w filtr ekran. Nawet sporadyczne zerkanie na malutki monitor potrafi konkretnie zmęczyć wzrok i wpłynąć na jakość naszej pracy, a bez przerwy zacinająca się klawiatura jest równie uciążliwa, co wiecznie ginące artykuły biurowe. Nie wolno też zapominać o drukarkach i innych sprzętach służących do kopiowania dokumentów – powinny być regularnie serwisowane i zaopatrzone we wszystkie niezbędne akcesoria. Wybierając urządzenia do biura powinniśmy kierować się nie tylko przystępną ceną, ale także dostępnością tanich komponentów, stąd przed ich zakupem sprawdźmy ceny akcesoriów w dużych sklepach z artykułami biurowymi jak internetowy Pasaż Biurowy, bo czasem kupiona w promocji drukarka może posiadać drogie i trudno dostępne tonery.

artykuły biurowe, urządzenia do biura, Pasaż Biurowy
Meble

Powinny być, jak już wcześniej wspomniano ergonomiczne, byśmy my i nasi pracownicy nie nabawili się schorzeń kręgosłupa, które są najczęstszą chorobą zawodową osób prowadzących siedzący tryb pracy. Najważniejsze jest odpowiednie podparcie odcinków lędźwiowego i szyjnego, stąd dobre fotele biurowe kupujmy w specjalistycznych sklepach z artykułami biurowymi, jak wspomniany akapit wyżej Pasaż Biurowy. Krzesło powinno posiadać poręcze, które można łatwo regulować i dostosować do naturalnego ułożenia rąk na klawiaturze czy blacie stołu – dzięki temu nie obciążając nadgarstków łatwo sięgniemy po papier czy inne artykuły biurowe. Podobnie rzecz ma się z biurkiem czy szafkami i półkami – ich kanty powinny być zaokrąglone, a szuflady łatwo się wysuwać i posiadać wewnątrz organizery na małe artykuły biurowe. Powinny być jednocześnie na tyle duże, by łatwo można było na nich ustawić niezbędne urządzenia do biura oraz mieć do nich wygodny dostęp – oczywiście mamy świadomość, że nie w każdym biurze jest na tyle miejsca, stąd tu potrzebna jest kreatywność szefa lub właściciela, a czasami nawet konieczność wykonania mebli na zamówienie.

Podsumowanie

Oczywiście powyższy tekst w żaden sposób nie wyczerpuje tematu wyposażenia, jakie powinno znaleźć się w każdym biurze. Nie wspomniano o niezbędnych artykułach biurowych czy wyposażeniu pokoju socjalnego dla pracowników. Wszystkich szerzej zainteresowanych tematem odsyłamy na stronę sklepu Pasaż Biurowy, gdzie w podziale na kategorie znajdziemy wszystko, co jest niezbędne w nowoczesnym i przyjaznym pracowniko biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *