Kategorie
Finanse

Co zyskujemy przy płatności kartą

 

beautiful women with shopping bags in the ctiy

Karty płatnicze już przegoniły gotówkę pod względem ilości transakcji w Polsce. Klienci zdecydowali, że to właśnie tym małym kawałkiem plastiku wolą płacić za swoje codzienne wydatki. Na jakie korzyści możemy liczyć wybierając kartę jako formę płatności?

Szybkość i wygoda

Płatność kartą jest dużo wygodniejsza od gotówki ze względu na samą formę jej przeprowadzania. Wystarczy podać pin, a w przypadku opcji PayPass – przyłożyć kartę do terminala płatniczego. Nie trzeba wyliczać pieniędzy, ani czekać na resztę. Ominiemy też w ten sposób stresującą sytuację, w której musimy czekać na kasjerkę, która nie ma jak wydać reszty.

Rabaty i promocje

Wiele banków oferuje promocje związane z wyborem płatności kartą. Można w ten sposób oszczędzić kilkanaście procent na fryzjerze, na zakupach w sklepie, czy otrzymać częściowy zwrot pieniędzy na konto za dokonane zakupy. Niektóre banki prowadzą system punktowy, za które potem można odebrać atrakcyjne nagrody.

Cashback

Mając kartę płatniczą możemy wypłacać pieniądze nie tylko w bankomacie, ale także w sklepach, które oferują opcję Casheback. Często taka usługa jest darmowa, dlatego niemal wszędzie możemy zaopatrzyć się w gotówkę bez konieczności szukania bankomatu.

Chargeback

Jest to zabezpieczenie na wypadek, gdyby towar lub dana usługa zapłacona kartą nie była zgodna z umową, bądź nie została zrealizowana. Po postępowaniu wyjaśniającym, jeżeli sprzedawca nie zwrócił nam kwoty z dane dobro,  cała suma zostanie nam zwrócona przez bank na nasze konto, np. za bilet na koncert, gdyby ten się nie odbył.

Dowód zakupu

Jeżeli płaciliśmy kartą za dany towar, podczas reklamacji paragon nie jest nam potrzebny. Wystarczy, że podamy cenę i datę kiedy zakupiliśmy produkt, a nasza reklamacja powinna zostać przyjęta.

Bezpieczeństwo

Zapomnij o strachu noszenia przy sobie gotówki. Nawet, jeżeli zostaniesz okradziony lub twoja karta zaginie, twoje pieniądze wciąż będą do twojej dyspozycji na koncie w banku.

Bags. Young woman holding shopping bags

Odroczenie płatności w terminie

Karty kredytowe oferują możliwość dokonania zakupów i zapłacenia za nie w innym terminie. Działają one na zasadzie linii kredytowej możliwej do wykorzystania w dowolnym czasie.  Jeżeli dokonasz zakupu i zwrócisz pieniądze na kartę w terminie uzgodnionym z bankiem (zazwyczaj do 2 miesięcy), ominą cię odsetki.

Co zyskuje sprzedawca

Największą korzyścią dla sprzedawcy jest sytuacja, gdy klient wyda w sklepie jak najwięcej pieniędzy. Statystycznie klient płaci więcej kartą,  niż gotówką, dlatego posiadanie terminala płatniczego może nam zwiększyć obrót.

Dodatkowo odchodzą nam koszty konwoju gotówki, gdyż wszystkie pieniądze za transakcje dokonane kartą otrzymamy na konto.

Najczęściej dostaniemy także wsparcie techniczne, które pomoże nam rozwiązać wszelkie problemy  dotyczące terminala płatniczego.  Zamowterminal.pl przyznaje dedykowanego opiekuna, który jest dla nas dostępny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.