Kategorie
Wskazówki

Bezpieczeństwo przesyłki. Jak można je zwiększyć?

Coraz więcej rzeczy kupujemy przez internet. Sklepy online oferują wysyłkę za pośrednictwem Poczty, do tzw. Paczkomatów lub wysyłkę paczki kurierem. Ważne jest, że takie paczki są rejestrowane, co oznacza, że możliwe jest śledzenie przesyłek, czyli możemy sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasze zamówienie, co znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo.

Czy możliwość śledzenia przesyłek ma znaczenie?

Wybierając firmę kurierską zapewne zwracamy uwagę na to, ile trzeba zapłacić za przesyłkę. Ważna jest także jakość realizacji zamówienia. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona w dobrym stanie i bez opóźnień. Decydując się na wysyłkę paczki kurierem, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych spraw. Wybierzmy firmę, która ma dużo placówek i wielu pracowników. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczy każdą przesyłkę na czas. Możliwość śledzenia przesyłek na pewno nie zadowoli klientów, gdy okaże się, że kurier w ogóle do nas nie przyjechał, a po prostu skłamał i zaznaczył, że paczka nie może być dostarczona i trzeba ją odebrać w siedzibie firmy kurierskiej. Może też się zdarzyć, że paczka będzie przetrzymywana lub, co gorsza, widnieje informacja, że jest dostarczona, a odbiorca jej nie ma.

Na czym polega usługa śledzenia przesyłek?

Przesyłki kurierskie jako jedyne spełniają trzy podstawowe wymagania klientów sklepów online dotyczących dostawy – są szybkie, tanie i bezpieczne. Dostawa jest zazwyczaj na drugi dzień od nadania. Bardzo ważna jest możliwość śledzenia przesyłek. Kiedy kupimy coś przez internet, a nadawca wyśle paczkę, poda nam kod, który będziemy mogli wpisać do specjalnego formularza na stronie internetowej firmy kurierskiej. Dzięki temu będziemy mogli obserwować drogę przesyłki do nadawcy pod nasze drzwi. Firmy kurierskie wprowadzają udogodnienia i teraz można nawet poprosić o numer telefonu kuriera, który przywozi paczkę. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie przewidzieć godzinę dostarczenia przesyłki i uprzedzić kuriera, że nas nie będzie, prosząc, by zostawił paczkę na przykład u sąsiadów.

Czy na poczcie też jest dostępna usługa śledzenia przesyłek?

Listonosze i kurierzy Poczty Polskiej docierają w każdy zakątek Polski, a wiele osób ma zaufanie do tej firmy. Profesjonalni sprzedawcy najczęściej korzystają z usługi skierowanej do firm. Paczki są dostarczane w ciągu w 2 dni roboczych, jednak zdecydowanie częściej jest to 1 dzień. W ramach usługi odbiorca przesyłki dostaje SMS informacyjny, w którym podana jest informacja o numerze paczki. Dzięki temu możliwe jest śledzenie przesyłek w podobny sposób, jak jest to w przypadku firm kurierskich.

Planując wysyłkę paczki kurierem, wybierzmy najlepszego usługodawcę. Dzięki temu zapłacimy za dobrą jakość, a odbiorca będzie zadowolony, gdy będzie miał możliwość śledzenia przesyłek, a te dotrą w dobrym stanie.